Karbowanie włosów krok po kroku – na co zwrócić uwagę?

Moda dotycząca sposobów stylizacji włosów szybko się zmienia, a niektóre trendy, które przeminęły, wracają. Tak jest w przypadku karbowania włosów, które dominowało w trendach lat 80. i 90., by na jakiś czas zniknąć. Teraz karbowanie włosów przeżywa swój renesans, jednak warto wiedzieć, że znacznie różni się od tego, które zna się z przeszłości.

Co jest obecnie modne?

W poprzednich latach dominowało noszenie rozpuszczonych, pokarbowanych włosów, a przy tym zwykle karbowało się je na całej głowie, co po przeminięciu tego trendu zostało uznane za dość tandetne. Obecnie karbowanie przybiera nieco inną, znacznie bardziej stonowaną formę. Należy wykonywać je tylko na części włosów, na przykład podkreślając w ten sposób pojedyncze pasma i dodając tym samym fryzurze charakteru. Daje to bardzo subtelny efekt, zwłaszcza gdy zastosuje się nakładkę do wyciskania na włosach drobniutkich fal – takie są obecnie najmodniejsze. Modne przy tym jest nie tylko noszenie rozpuszczonych, wystylizowanych włosów, ale też, a nawet bardziej, wiązanie ich w kucyki czy koczki, najlepiej niedbałe, by kosmyki wymykały się z nich. Decydując się na taką fryzurę, można też pokarbować całe włosy. Tego rodzaju fryzury będą świetne także do noszenia na co dzień – rozpuszczone włosy można nosić nawet do eleganckich stylizacji, a niedbałe – do casualowych.

Jeśli zaś chce się stworzyć efektowną fryzurę jak z wybiegu, warto pokarbować końce włosów nakładką dającą większe fale i spiąć je w koczek lub związać w kucyk w ten sposób, by włosy na głowie były gładko zaczesane, a na dole – pełne objętości i szalone.

Karbownica a falownica

Chcąc stworzyć modny look, na pewno lepiej będzie zainwestować w karbownicę – duże fale, jakie robić można za pomocą falownicy, są znacznie mniej modne, a poza tym taka fryzura najlepiej sprawdza się na wielkie wyjścia – zwłaszcza gdy zapewni się też włosom wielki błysk. Doskonale też wyglądają takie fryzury z ubiorami lekko stylizowanymi na retro.

O czym pamiętać, karbując włosy?

Istotny jest przede wszystkim fakt, że taka stylizacja na gorąco może niszczyć włosy, więc bardzo ważne jest, by wybrać dobry sprzęt, najlepiej z ceramicznymi nakładkami, a także nie używać go bardzo często. Włosy przed karbowaniem należy dokładnie wysuszyć, najlepiej też nałożyć na nie kosmetyk termoochronny. Lepiej też nie dociskać żelazka zbyt mocno do włosów ani nie trzymać zbyt długo karbownicy w jednym miejscu na paśmie. Co prawda pozwala to uzyskać trwalszy i wyrazistszy efekt, jednak subtelniejszy jest lepszym wyborem, a przy tym dzięki temu ochroni się włosy.

Autorka – admin

Komentarze (1):

  1. Naturalnabogini.pl

    27 stycznia, 2022 at 8:42 am

    Bardzo inspirujący wpis. Jakie kosmetyki warto stosować, aby zachować zdrowie karbowanych włosów?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *